TOKİ

TOKİ Haberleri

TOKİ ile alakalı son dakika haberleri. Türkiye'de Sosyal konut üreten TOKİ kura sonuçları, il il TOKİ projeleri başvuru şartları ve diğer proje bilgileri.

TOKİ Haberleri

Türkiye'nin 81 ilinde yaşayan vatandaşlara ucuz fiyatlı konut seçeneği sunan sosyal konut üreticisi TOKİ ile alakalı son dakika haberlerini 7/24 takip edebilirsiniz. EmlakPencerem.com olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana TOKİ vatandaşı uygun rakamlara ev sahibi yapıyor. Taksit taksit ev almak isteyenlere özel çözümler sunan TOKİ hakkında tüm gelişmeleri kolayca buradan takip edebilirsiniz.

*2022-2023 TOKİ 250 bin sosyal konut kampanyasında başvuru süreçleri tamamlandı.

25 Ekim 2022 - TOKİ İlk Evim konut projelerinin 17 ilde temelleri atıldı! Bakan Kurum sert mesajlarla muhalefete yüklendi

TOKİ 250 bin sosyal konutları için Türkiye'nin 81 ilinden 8 Milyon 500 Bin vatandaş başvuru yaptı.

TOKİ İlk Evim Sosyal Konut Kampanyası kura çekilişleri devam ediyor.

* 2022 TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projeleri hakkında en son ve güncel bilgileri, TOKİ Yüz Bin sosyal konut projelerinin hangi illerde, kaç adet, başvuru tarihleri, kura çekilişi tarihleri ile fiyat ödeme bilgilerini öğrenebileceksiniz.

TOKİ Haberleri kategorimiz altında, TOKİ konut satışı haberleri, TOKİ duyuruları, kura çekilişleri, TOKİ arsa ve konut satış ihaleleri, TOKİ projeleri, il il, ilçe ilçe satışa sunulan projeler hakkında son dakika haberleri görebilir, inceleyebilirsiniz.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri Merkezi 

Cumhuriyetin kurulması ile birlikte yaşanan depremler TOKİ için ilk adımların atılması ile başlamıştır. 1924 yılında yaşanan deprem (Erzurum/Horasan) sonrasında, Eytam Sandığı’nın Emlak ve Eytam Bankası'na dönüştürülmesi ile birlikte (1926) devletin, yapı sektörüne ve imar faaliyetlerine fiilen destek olması kararlaştırılması sonrasında ilk adımların atıldığı yıllar olarak kayıtlara girmiştir.

İdare henüz adını tam olarak almamış ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın talimatları ve 1984 yılında yürürlüğe giren 2985 sayılı Toplu Konut Kanunu ile özerk Toplu Konut Fonu'na haiz, Genel İdare dışında Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı adı ile kuruluş işlemi tamamlanmıştır. TOKİ olarak yeni bir vizyon ve hizmet anlayışına kavuşması ise 1999 depremi sonrasında ortaya çıkan tüm eksikliklerin giderilmeye başlaması sonucu daha sağlam bir yapı ile vizyon edinmiştir.

2023 HEDEFİ

TOKİ, tam kapasite faaliyete girmesi sonrasında ise 2023 hedefi kapsamında 1 Milyon 200 Bin adet konut üretimi hedefine ilerlemektedir. 81 ilin tamamında toplam 3613 şantiyede projeleri yürütmeyi sürdürmektedir. 14351 adet sosyal yaşam projesi ile 837 bin adet konut üretimini vatandaşın sosyal konut ihtiyacına uygun olarak inşa etmiştir.

Ucuz fiyata ev sahibi olmak isteyen milyonlarca Türk insanı için sosyal konut üretimi yapan TOKİ, yurdun dört bir yanında uygun şart ve koşullarda konut üretimini üstlenen önemli bir devlet kurumudur.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı altında devlet eliyle vatandaşı uygun şart ve koşullarda, kira ödercesine ev sahibi yapmaktadır. Kuruluş amacı alt gelir grubu başta olmak üzere, dar ve orta gelirlileri ev sahibi yapmaktır.

81 İL ve BU İLLERE BAĞLI İLÇELERDE TOKİ PROJELERİ MEVCUT

Türkiye genelinde İstanbul başta olmak üzere, Ankara'da, İzmir'de, Bursa'da, Antalya'da Trabzon ve Eskişehir gibi büyükşehirler dışında 81 ilin tamamında ucuz konut üretimi ile vatandaşı ev sahibi yapmaktadır. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde sosyal konuta nerede ihtiyaç duyuluyorsa TOKİ, kira ödercesine vatandaşa bulunduğu il ve ilçede konut çözümleri sunmaktadır.

SOSYAL KONUTLARA REKOR BAŞVURU

Hayata geçirdiği sosyal konut projeleri satışa sunulması ile birlikte hemen her ilde on binler hatta yüz binlerce vatandaş kurduğu evin hayalini TOKİ konut projelerinde aramaya devam ediyor. Her satışa çıkan TOKİ projesine rekor sayıda başvuru yapılmaktadır. Talep artışı nedeniyle bölge ihtiyaçlarını analiz eden idare, gelecek vizyonunu başarılı bir şekilde yönetmek adına yeni konut projelerinin haberlerini vermeye devam ediyor.

KURA ÇEKİLİŞLERİ NE ZAMAN?

İdare tarafından satışa çıkarılan ve kura yöntemiyle başvuru yapılan evlerin kura çekilişleri yakından takip edilmektedir. Binlerce başvuru sahibi ev sahibi olabilmek adına başvuru yaptığı TOKİ konutunun kendisine çıkması için kura çekilişi sonuçlarını araştırıyor. İdarenin başvuru detaylarında bahsettiği üzere, ilgili tarih ve saatte canlı yayınlar ile idare vatandaşlara kura çekilişlerini online olarak takip ettirmektedir.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İdare 2022 yılı başta olmak üzere geçmiş ve gelecek için konut başvuru şartlarını değiştirmemiştir. Her satışa sunulan TOKİ evleri için başvuru şartları değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak T.C. Vatandaşı olmak, aileden birinin TOKİ'den ev sahibi olmamış olması, bir evinin olmamış olması gibi standart TOKİ başvuru şartlarını taşıması başvuru için yeterli görülmektedir. Yine de bağlı bulunduğunuz il veya ilçede TOKİ tarafından satışa sunulan veya sunulacak evlerin başvuru şartlarının ayrıntılarını idarenin resmi internet sitesi üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

EmlakPencerem.com olarak 2008 yılından bugüne TOKİ Haberleri hakkında son dakika gelişmeleri anında sayfalarımızda TOKİ kategorisinde yer vermekteyiz. Vatandaşın ucuz ev sahibi olması adına editörlerimiz hemen her gün satışa çıkan, çıkacak projeleri yakından takip ederek haberleri hızla yayına almaktadırlar. Başvuruları tamamlanan kura çekilişi olacak TOKİ projelerini, indirim kampanyalarını kısaca TOKİ hakkında her konuda ayrıntılı detayları Emlak Pencerem ekibi olarak siz değerli takipçilerimize anında iletmek vazifemiz.

TOKİ'nin en son tanıtım filmi